Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla Selçukluları bilgilendiren Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Atatürk Mahallesi hastane arkasında başlayacak yol çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Sengel, ayrıca 2002 sokakta bulunan alanın da kente kazandırılacağını belirtti.

“Altyapısı biten yollarda çalışma başlayacak”

Atatürk Mahallesi’nde yapılması planlanan yol çalışmalarına dair süreçle ilgili bilgi veren Başkan Sengel, “Hastanenin arkasını ikiye bölmeye karar verdik. Hastanenin arkasında belli bir bölümün altyapısı tamamen bitmiş durumda. İZSU’nun işlerinin bittiği, İZMİR GAZ döşemelerinin yapıldığı yerler var. Ancak hastane arkasında belli bir kısımda elektrik tesisatlarının yer altına alınmadığı yani altyapı çalışmalarının bitmediği alanlarımız da var. Hastane arkasında ve paralelinde altyapısı biten caddeler ve Ercüment Bozdoğan Caddesi için ihale çalışmalarına başlıyoruz. Bu ihalemizin içerisine Eski Hal Binamızın etrafını ve ihtiyaç olduğunu da bildiğimiz havuz yanından geçen noktanın sonuna kadar olan caddeyi de dahil etmek istiyoruz. Altyapısı tamamen bitmemiş olan sokaklarda çalışmalara başlamamız çok mümkün değil. Bu anlamda bilgi vermek istedim. Çünkü bir alanın yapımına başladığımız zaman ‘neden bizim sokağa girmiyorsunuz?’ sorularıyla karşılaşıyoruz. Biz sokaklardayız, alanlardayız, çalışmalarımızı ne yapacağımızı, nasıl yapacağımızı biliyoruz. Dediğim gibi çok istenen ve çok haklı bir talep olan hastane arkasında altyapısı bitmiş olan yerlerin ihalesi çok kısa zamanda başlayacak ve sonrasında da burayı her şeyiyle birlikte çok düzgün, yaşanabilir, balkona çıktığınızda keyif alınabilir bir yer haline getireceğiz” dedi.

“Yeni bir alan, yeni bir otopark

Bayraklı’da yüzme kursuna büyük ilgi Bayraklı’da yüzme kursuna büyük ilgi

Selçuk Efes Kent Belleği’nin yan tarafında bulunan 2002 Sokakta yıkılan eski karakol binasının bulunduğu alan hakkında da bilgi veren Başkan Sengel, “Burada karakol yıkıldıktan sonra bu alanın Efes Selçuk Belediyesi’ne teslim edilmesi ile ilgili olarak emniyetten talebimiz var ancak teslimi henüz yapılmadı. O yüzden biz önümüzdeki haftalarda hamamın önünden başlayarak bütün yolu söküp burayı düzgün bir park alanı haline getireceğiz. Yapılan taş döşemelerinin ardından bu alan hem bir otopark alanı olarak kullanılacak hem de burada yaşayan vatandaşlarımız tozdan kurtulacak. Böylece kentimizin en güzel yerlerinden birinde yeni bir alan kazanacağız” diye konuştu.

Kaynak: iha