Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, İsmetpaşa Caddesinde geçtiğimiz dönem gerçekleştirilen cephe düzenlemesinden ortaya çıkan masrafların Uşak Belediyesi tarafından karşılanacağını duyurdu.

Başkan Yalım, İslice, Kurtuluş ve Durak mahallelerinde kalan İsmetpaşa ve Orhan Dengiz caddeleri üzerinde bulunan mülk sahipleri ve esnafları ile Atatürk Kültür Merkezinde bir araya geldi. Yalım, cephe düzenlemeleri hakkında bilgiler vererek, yine aynı bölgelerde hayata geçirilecek projeler hakkında bilgiler verdi.

Kütahyalı sporcular, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Oryantiring Yarışları’nda ter döktü Kütahyalı sporcular, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Oryantiring Yarışları’nda ter döktü

“Tüm masrafları Uşak Belediyesi üstelenecek”

Başkan Yalım konuşmasında, geçtiğimiz dönem gerçekleştirilen cephe düzenlemeleri hakkında mülk sahipleri ve esnaflarabilgi vererek, ‘’Burada gerçekleştirilen çalışmalarda esnaflarımızdan ve mülk sahiplerinden herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Temmuz ayı Belediye Meclisinde alınan karar ile tüm masraflar Uşak Belediyesi tarafından karşılanacaktır’’ dedi.

“Otopark sorunu ortadan kalkacak”

Valilik binası arkasında bulunan arazi ile ilgili otopark çalışmasının hızlandırdıklarını ifade eden Başkan Yalım, “Bölge de yaşanan otopark sorununu ortadan kaldıracağız. En kısa zaman da otopark sayısını arttıracağız. 2025 yılı sonunda Atapark civarında eksi 4 veya eksi 5 katlı bin araçlık bir otopark projemiz mevcut ancak şuan ki önceliğimiz Valilik Binası arkasında bulunan otopark çalışmalarını tamamlamak” dedi.

“Atatürk Anıtı çevresi yenilecek”

15 Temmuz Şehitler Meydanı ve Atatürk Anıtı çevresinde bulunan alanın yenileneceği de belirten Başkan Yalım, “En kaliteli mermerler ve taşlar kullanılarak, 1 Eylül Uşak’ın Kurtuluş gününe kadar alanı bitirmek istiyoruz. Yeni modern bir heykel önü görüntüsünü sağlayacağız’’ dedi.

“Ödeme Noktalarının sayısını arttıracağız”

Eski Belediye binası başta olmak üzere şehrin bir çok noktasında ödeme noktaları açacaklarını belirten Başkan Yalım, vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştıracaklarının altını çizdi. Yalım konuşmasına, ilerleyen günlerde eski Belediye Binasından başlayarak Bölme Mahallesi kavşağına kadar yapılacak olan “Hafif Raylı Sistem” projesi hakkında bilgi vererek son verdi.

Kaynak: iha