Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Ortahisar Ahmet Saka İlkokulu iş birliğinde gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler Beşirli Mahallesi sahil bandında çevre temizliği yaptı. 7-10 yaş arasındaki çocukların gösterdikleri hassasiyet büyük takdir topladı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından israfın önlenmesi, doğal ve kamu kaynaklarının daha verimli kullanılması amacıyla yürütülen Sıfır Atık Projesi Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde sürüyor. Bu kapsamda Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Ortahisar Ahmet Saka İlkokulu’nun ortaklığında önemli bir sosyal etkinlik gerçekleştirildi.

Duyarlı olmaya davet ettiler

Kuşadası’ndaki sağlık kompleksinde çalışmalar hız kesmiyor Kuşadası’ndaki sağlık kompleksinde çalışmalar hız kesmiyor

Ahmet Saka İlkokulu Harezmi Eğitim Modelinde görevli 25 öğrenci, “Çöplerden Kaynaklı Çevre Kirliliği” uygulama projesi kapsamında, Ortahisar İlçesi Beşirli sahilinde vatandaşlar tarafından bırakılan çöpleri ellerine giydikleri eldivenlerle tek tek topladı. Çöpleri titizlikle toplayan öğrenciler, 55 kilogram geri dönüşebilir atık toplayarak ekonomiye katkıda bulundular. Öğrenciler, “Çevreyi temiz tutalım” mesajını vererek herkesi duyarlı olmaya davet ettiler.