Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri (ASEM) dünyanın mazlum coğrafyalarına yaptığı yardımlarla gönüllere giriyor.

KOMEK Mensupları ve Mezunları Derneği, 7 Ekim 2023’ten bu yana İsrail’in işgali altındaki Gazze’deki çocukların Ramazan Bayramı’nda yüzünü güldürmek için harekete geçerek “Gazze’ye Sevgi Adımları” projesini başlattı. Ramazan ayı boyunca devam eden proje kapsamında merkez ve ilçelerde bulunan KOMEK atölyelerindeki gönüllü kursiyerler tarafından Gazzeli 0-16 yaş grubundaki çocuklar ve gençler için 11 bin eşofman takımı dikildi. Ayrıca kurs merkezleri bünyesinde bulunan oyun odalarındaki çocukların kendi harçlıklarıyla biriktirerek aldığı binlerce oyuncak da oyuncak kumbaralarında toplandı. Ramazan boyunca atölyelerde özenle dikilen eşofman takımları ve toplanan oyuncaklar, Kızılay Karatay Şubesi iş birliğiyle hazırlanan yardım tırlarıyla Gazze’deki çocuklara ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Akın akın geri dönüyorlar: 43 ilin geçiş güzergahı trafik yoğunluğu Akın akın geri dönüyorlar: 43 ilin geçiş güzergahı trafik yoğunluğu

Gazzeli çocuklara eşofman diken kursiyerler İsrail zulmünün sona ermesini diledi

Gönüllülük esasıyla projeye katılan KOMEK ve ASEM kursiyerleri de Gazzeli çocukları kendi çocukları gibi gördüklerini belirterek, “Oradaki çocuklar şu anda büyük acılar yaşıyor. Elimizden geldiğince onlara destek olmak, küçük de olsa yüzlerini güldürecek bir şeyler yapmak istedik. İnşallah, İsrail’in zulmü bir an önce sona erer” şeklinde konuştu.

Kaynak: iha