Liseler Arası Tiyatro Festivali’nde, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan “Neydik Ne Olduk” adlı tiyatro gösterisi sergiledi.

KAYBEDEN YİNE YOZGAT OLDU! KAYBEDEN YİNE YOZGAT OLDU!

Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenen  “Neydik Ne Olduk” adlı tiyatro oyununda; değişen dünyada gençlerin hayata bakış açısı, davranışları, tarzları, kültürümüzün temel konularından gelin-kaynana atışmaları, dünür atışmaları ve albino hastası bireylere farkındalık oluşturulması konularına dikkat çekildi. 

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından bin bir emekle hazırlanan ve sahnelenen “Neydik Ne Olduk” adlı tiyatro gösterisi, seyircilerin kahkahaları ve alkışları eşliğinde seyredildi.  

Liseler Arası Tiyatro Festivali ile Yozgat’a öğrencilerin eliyle değer kattıklarını vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, “Bugün tiyatro etkinliğimizin dördüncüsü yapıldı. Bu oyunumuzda daha çok Yozgat vardı daha çok güldük. Emeğinize sağlık, yüreğinize sağlık. Sevgili öğrencilerimiz, kıymetli velilerim, beklentimiz de bu. Yozgat’ımıza öğrencilerimizin eliyle değer katmak. Kah ağladık bugün de güldük. Bazı değerleri, sadece derslerde değil dışarıda resim sergimiz var mesela. Resim, şiir, müzik, sportif faaliyetler ile Yozgat’ımıza öğrencilerimizin eliyle değer katmaya çalışıyoruz. Emeği geçen bütün öğrencilerime, öğretmenlerime, yöneticilerime, katılımcılarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. /Sümeyye İLHAN