Hatay’da depremde hasar gören müze, restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından Cemil Meriç İl Halk Kütüphanesi olarak hizmete alındı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’da vatandaşlara hizmet vermeye başlayan kütüphaneyi gezdi.

Japon arkeolog buldu, Hitit İmparatorluğu’na ait sırlarla dolu 3 bin 300 yıllık tablet Japon arkeolog buldu, Hitit İmparatorluğu’na ait sırlarla dolu 3 bin 300 yıllık tablet

Antakya ilçesi kent merkezinde bulunan ve asrın felaketinde hasar gören Hatay Şehir Müzesi’nin kütüphaneye dönüştürülmesi kararlaştırılmıştı. Hatay Valiliği tarafından alınan karar doğrultusunda Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde yürütülen restorasyon çalışmaları tamamlandı. Hizmete alınan ve Cemil Meriç İl Halk Kütüphanesi ismi verilen kütüphaneyi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ziyaret etti. Bakan Ersoy, ziyarette kitap okuyan çocuklarla sohbet etti. Bakan Ersoy, ziyaretinin ardından kentteki incelemelerini sürdürdü.