"Bu sadece bir başlangıçtı, bir yere varış hikayesi değildi" diyerek görevin önemine vurgu yaptı. Ülkeye dönmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Gezeravcı, görev boyunca Türk vatandaşlarıyla bir araya gelmenin en güzel yanlarından biri olduğunu dile getirdi.

Yozgat’ta atıkların bulunduğu alanda çıkan yangın söndürüldü Yozgat’ta atıkların bulunduğu alanda çıkan yangın söndürüldü

Gezeravcı, Türkiye'nin uzaydaki varlığını temsil ettiğini ve görevin sadece bir başlangıç olduğunu vurguladı. Devletin ve kurumların desteğiyle gerçekleştirdikleri görevin başarısında büyük rol oynadığını ifade etti. Bundan sonraki süreçte daha ileri seviyelere ulaşacaklarını söyledi.

Basın açıklamasının ardından soruları yanıtlayan Gezeravcı, gelecekteki teknoloji ve dünya hakkında öngörülerde bulundu. Ayrıca, devletin emrinde olduğunu ve gelecek uzay misyonlarında görev almayı istediğini belirtti.

Uzay yolculuğunun turistik bir gezi olmadığını ve eleştirilere saygı duyduğunu söyleyen Gezeravcı, görevlerinin ciddiyetle ele alındığını ve standartların üzerinde bir başarı elde ettiklerini vurguladı. Görevin, sadece bir uzay seyahati olmadığını ifade etti. (İHA)

Editör: Haber Merkezi