Yozgat’ta 23 Nisan coşku ile kutlandı Yozgat’ta 23 Nisan coşku ile kutlandı

Çekerek İlçe Müftüsü İsmail Çelik'i ziyaret eden Gülden, ilçedeki din hizmetleri hakkında bilgi aldı. Teravih namazını Merkez Tevhid Camii'nde kılan İl Müftüsü Gülden, namaza yoğun katılım gösteren gençler ile sohbet ederek gençleri tebrik etti. Namaz öncesi vaaz ve sohbette bulunan İl Müftüsü Gülden, "Ramazan Ayı ve Ahiret Bilinci" konusuna değindi. Namaz sonrasında ise cemaat ile müsafaha ve sohbet etti. 

GENÇLER İLE BULUŞMA

Tevhid Camii bünyesindeki Diyanet Gençlik Merkezi'nde Teravih namazını müteakip gençler ile bir araya gelen İl Müftüsü Gülden, gençlere İslam’da Mekke, Kudüs, İstanbul üzerinden şehir bilinci ve Kabe ve Mescid-i Aksa  bağlamında kutsal mekan bilici üzerine sohbet etti. 

KİTAP KAFE'DE DİN GÖREVLİLERİ BULUŞMASI

İl Müftüsü Ali Gülden, gençler ile buluşmasının akabinde Tevhid Camii'ndeki Kitap Kafe'de Din Görevlileri ile buluştu. İlçede görev yapan İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlar ile hasbihal eden Müftü Gülden, kendisine sorulan güncel sorulara da cevap verdi. 

İlçedeki programlarını tamamlayan Gülden, devam eden din hizmetleri sebebiyle İlçe Müftüsü İsmail Çelik'e teşekkür ederek Çekerek'ten ayrıldı. /Haber Merkezi 

Editör: Haber Merkezi