Yozgat'ın yeni nesil haber sitesi Yozgat Medya Köşe Yazarı Doğan Tufan yazısında; "Europa-Park'ta gönüllerince eğlendiler" diye yazdı..

ALMANYA’nın Baden - Württember eyaletinde yer alan Rust’ta bulunan ülkenin en büyük tema parkı Europapark’a, Pforzheim ve Çevresi Türk Veliler Derneği tarafından unutulmayacak bir gezi düzenlendi. Öğrenciler, aileler, veliler derneği yönetim kurulu üyeleri, Veliler Derneği Başkanı Mümin Karaca yöenetim kurulundan ikinci Başkan Fatoş Öztürk, Hatice Bayırlı, Hülya Karaca, Özlem Aksoy, derneğe maddi ve manevi destek veren Osman Erkılıç, Mehmet Bayırlı, Hakan Çepni ve Türkçe Öğretmeni Dr. Bayram Tamtürk, Ali Uğra'nın katıldığı Europark’ta öğrencilerin gün boyu mutlulukları gözlerden kaçmadı. Europa Park​​​​​​​

Dünyanın en çok ziyaret edilen eğlence merkezlerinden biri olan Europa-Park, birçok Avrupa kentlerini bir araya toplandığı bir mekan. Ufkunuzu genişletmek, eğlenceyi zirvede yaşamak, maceraya doymak ve birçok Avrupa şehrini tek çatı altında görmek istiyorsanız eğer, hangi yaşta olursanız olun, Europa-Park 950 bin metrekare üzerine kurulu olan bu park, 17 ana tema ile yüzlerce eğlence gösterisine ev sahipliği yapıyor.

Başkan Mümin Karaca, Daha önce Türkçe ve Türk Kültürü derslerine devam eden ve İstiklar marşını güzel okuma yarışmasına katılacak bütün çocuklara Europapark gezisine götürme sözü vermiştim sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. “Çocuklarımızı, bir nebze de olsa mutlu etmek istedik. Bu bir başlangıç. Siz bana güvenin” dedi.
Yaşanan mutluluk dolu anlar, çocukların ve ailelerin yüzlerindeki gülümsemelerle taçlandı. Etkinliklere katılan aileler ise çocuklarının mutluluğunu görmekten büyük bir memnuniyet duyduklarını belirttiler.
Karaca “Yarınlarınız umutlu olsun” “Sevgili çocuklar, sizlere baktığım zaman ben, “Sizlerin gözünde aydınlık yarınları görüyorum. Mümin Karaca, Çocuklara ücretsiz Anıtkabir ve Çanakkale’ye götüreceğiz.
Türkçe ve Türk dili derslerine katılımı teşvik amaçlı, Allah izin verirse biz hemen Türkiye gezisine başlıyoruz. Anıtkabir, Çanakkale her çocuğun görmesi gereken yer. En geç Ekim’de de gezimi planlıyoruz. Bunun için ailelerden ve çocuklardan, Türkçe ve Türk dili derslerine katılımı düzenli olarak devam eden, Türk okulunda ve Alman okulunda derslerinde başarılı, Pforzheim ve Çevresi Türk Veliler Derneğine üye olan derneğe her konuda destek olan velilerin çocukları önceliğimiz olacaktır‘‘ dedi. Gezi “ Çocuklar Mutlu - Biz Mutlu “ sloganıyla sona erdi.