Geleceğin şampiyon adayı safkan Arap atları Yozgat’ta yetiştiriliyor Geleceğin şampiyon adayı safkan Arap atları Yozgat’ta yetiştiriliyor

Hayırseverler tarafından yapılan yardımları yetim ve öksüz çocuklar ile paylaşan Sorgun Şefkat Eli İnsanı Yardım Derneği, ‘Bir Yetimde Sen Giydir’ projesi kapsamında toplam 110 çocuk ile birlikte bayram alışverişi yaparak kimsesizleri kimsesi oldular. 

Sorgun Şefkat Eli İnsanı Yardım Derneği Başkanı Ünal, ‘’Şefkatli ellerle anneleri babaları ablaları abileri olduk. Sorgun ve köylerde ki tüm yetim öksüz çocuklarımız için başlattığımız bir yetim de sen giydir projemizle tam 110 yavrumuz mağazadan kendileri beğenerek giyindi ve bayramlık kıyafetlerini alarak mutlu oldular. Rabbim bu yavrularımızın yüzünü güldüren hayırseverlerimizden Allah razı olsun inşallah. Hayırseverimizden bağış oldukça da mağdur ihtiyacı olan gariban çocuklarımız için de ramazan boyunca giydirmeye devam edeceğiz. Bağışlarınız için resmi dernek hesabımız Sorgun Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği TR73 0001 5001 5800 7310 0837 22 Vakıfbank Sorgun Şubesi’’ dedi.

GIDA PAKETİ DAĞITIMINA DEVAM

Öte yandan hayırseverler tarafından Sorgun Şefkat Eli İnsanı Yardım Derneği’ne verilen yardım paketleri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaya devam ediyor. 

Sorgun Şefkat Eli İnsanı Yardım Derneği başkanı Pınar Bekir Ünal, Ramazan boyunca ve sonrasında da iyilik yapmak için niyet ettiklerini söyledi. Kendilerine emanet edilen ramazan gıda paketlerini vermeye devam ettiklerini dile getiren Ünal, ‘’Bayram öncesi iyilikler büyük mutluluk demektir. Hayırseverlerimizden Allah razı olsun inşallah. Tüm yavrularımıza sağlık sıhhat uzun ömür şifa diliyoruz’’ diye konuştu. İhsan ÇELİKKAYA

Editör: Haber Merkezi