Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Etimesgut Belediyesi, "tasarruf" tedbirlerini gerekçe göstererek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitler ve gaziler için anma etkinliği düzenlememe kararı aldı.

Türkiye’nin 81 ilinde birçok belediye, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitler ve gaziler için anma etkinliği düzenliyor. Zumba festivali yapan ve CHP yandaşlarına para akıtmak için tiyatro kuran Ankara’nın Etimesgut Belediyesi, sıra 15 Temmuz’u anmaya gelince "tasarruf" tedbirlerini bahane gösterdi.

Tiyatroya para var 15 Temmuz’a yok

Akıllara alınan karar sonrası, Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu’nun 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı aktiviteleri için düzenlenen festivallerde dans ettiği görüntüler geldi. Beşikçioğlu, bunun yanı sıra CHP’li yandaş sanatçılara para akıtmak için de tiyatro okulu kurdu.

Bakan Fidan, Nijer Dışişleri Bakanı Sangare ile görüştü Bakan Fidan, Nijer Dışişleri Bakanı Sangare ile görüştü

Etimesgut Belediyesi Meclisi’nde alınan kararda şu ifadelere yer verildi:

"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri ile ilgili olarak Valilik ve Kaymakamlık tarafından çeşitli etkinlikler düzenleneceğinden Belediyemizce herhangi bir etkinliğin yapılmayacağı Komisyonlarımızın 28/06/2024 tarih ve müşterek 22 sayılı raporu ile uygun görülmüş olup, raporumuz yüce Meclisin görüşüne arz olunur."

Kaynak: iha