YOBÜ öğrencisi Türkiye şampiyonu oldu YOBÜ öğrencisi Türkiye şampiyonu oldu

Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef konuşmasında; Yozgat’ın 6. Bölge Teşvikleri kapsamına alınması, çiftçilere destek sağlanması, pazarcı esnafının sıkıntılarına çözüm bulunması, yerel esnafa destek verilmesini isteyerek, doğalgaz olmayan ilçe ve beldelere yönelik talepleri sıraladı. 

“YOZGAT'IMIZ İÇİN ELZEMDİR”

Çevre illere nazaran geri kalmış olan Yozgat'ın gelişiminin önünün açılabilmesi için teşvikte 6'ncı bölgenin avantajlarından yararlandırılması gerektiğini vurgulayan Milletvekili Sedef, Yozgatlı hemşehrileri adına konuşarak 6'ncı bölge teşviklerinden yararlanmak istediklerinin altını çizdi. 

Milletvekili Sedef, bu konunun Yozgat için elzem olduğunu söyleyerek, “Değerli milletvekilleri, konuşmanın bu bölümünde seçim bölgem Yozgat'tan, hemşehrilerimizden bize iletilen taleplerin bir kısmını burada sizlere anlatmak istiyorum. Değerli milletvekilleri, daha önce de Genel Kurulda yaptığım konuşmada ifade ettiğim üzere çevre illerimize nazaran geri kalmış olan seçim bölgem Yozgat'ımızın gelişiminin önünün açılabilmesi için teşvikte 6'ncı bölgenin avantajlarından yararlandırılması gerekmektedir. Bu, Yozgat'ımız için elzemdir. Yozgat'ımızın 6'ncı bölge kapsamına alınması durumunda devletin yatırıma katkı oranı yüzde 60'a, kurumlar vergisi ve gelir vergisi indirimi yüzde 90'a; sigorta, prim, işçi hisse desteği on yıla çıkacaktır. Yozgat'ımız yatırım yapılabilir iller arasında ön plana çıkma şansını yakalayacaktır. Biz de Yozgatlı hemşehrilerimiz adına ilgili bakanlığımızdan çözüm üreteceğini ümit ediyor ve 6'ncı bölge teşvikten yararlanmak istiyoruz” diye konuştu. 

“AFET BÖLGESİ İLAN EDİLEREK BİR AN ÖNCE YARALAR SARILMALI”

Milletvekili Sedef, Tokat’ta merkez üssü Sulusaray olan 5.6 büyüklüğündeki depremden etkilenen Yozgat’a bağlı Kadışehri ve Akdağmadeni ilçesinin, ‘Afet Bölgesi’ ilan edilerek bir an önce yaraların sarılmasını talep etti. 

Sedef, “Geçtiğimiz ay Tokat ilimizde merkez üssü Sulusaray olan 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Öncelikle bu depremde zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu depremden Yozgat ilimize bağlı Kadışehri ilçemiz ve Akdağmadeni ilçemizin çeşitli köyleri de etkilenmiştir. Çalışma arkadaşlarımızla bölgeyi ziyaret ederek oluşan hasarı yerinde gözlemledik. Deprem sonrası Kadışehri ilçemizde ayrıca bir de sel felaketi yaşandı. Yaşanan taşkınla yollar dâhil alt ve üstyapılar zarar gördü. Alanın afet bölgesi ilan edilerek bir an önce yaraların sarılması, taleplerimiz arasındadır” dedi.

“MAZOTTAKİ ÖTV VE KDV KALDIRILMALI, VERİLEN GÜBRE VE MAZOT DESTEĞİ YÜKSELTİLMELİ”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, grup toplantısında çiftçilere yönelik yaptığı konuşmayı tekrar ederek destek veren Milletvekili Sedef, “Değerli milletvekilleri, 14 Mayıs, Dünya Çiftçiler ve aynı zamanda Eczacılar Günü'dür. Emekle hayat mücadelesi veren çiftçilerimizin Çiftçiler Günü'nü ve tüm eczacılarımızın Eczacılar Günü'nü kutluyorum. Liderimiz Devlet Bahçeli Bey'in grup toplantısında Çiftçiler Günü'yle ilgili yapmış olduğu konuşmada dediği gibi ‘Çiftçimizin kullandığı mazottaki ÖTV ve KDV'nin kaldırılması ve çiftçilerimize verilen gübre ve mazot desteği bütçe imkânları dahilinde yükseltilmelidir. Toprağında çift süren, umutla biçerdöverin tarlasına girmesini bekleyen, sabırla çaresizliklere direnen çiftçilerimize ne versek ne yapsak yetersizdir’” diye konuştu. 

DOĞAL GAZ HİZMETİNDEN YARARLANMA TALEPLERİNİ DİLE GETİRDİ

Yozgat'ın ilçe ve beldelerinden kendilerine iletilen doğal gaz hizmetinden yararlanma taleplerini de dile getiren Milletvekili Sedef, “Son olarak, seçim bölgem Yozgat'tan ilçe ve beldelerimizden bize iletilen doğal gaz hizmetinden yararlanma taleplerini de dile getirmek istiyorum. Yenifakılı, Kadışehri ilçelerimiz ve bunlara bağlı Baydiğin, Oluközü, Belekçehan, Ovakent, Uzunlu, Sırçalı, Yamaçlı, Yenipazar, Konuklar, Özükavak, Halıköy, Dedefakılı, Karayakup, Eymir, Çiğdemli, Araplı, Yeniyer, Baladın, Umutlu beldelerimizin doğal gazla buluşturulmasını Yozgatlı hemşehrilerimiz yine bizlerden talep ediyorlar” dedi. /Sümeyye İLHAN