Sağlık personeli yangını izleyenleri “Dumandan kaçın, zehirleneceksiniz” anonsuyla dağıttı Sağlık personeli yangını izleyenleri “Dumandan kaçın, zehirleneceksiniz” anonsuyla dağıttı

Adana Sanayi Odası’nda “Sanayide Kadın Eli Projesi” tanıtım toplantısı muhtarların katılımıyla gerçekleştirildi.

TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu tarafından başlatılan “Sanayide Kadın Eli Projesi” tanıtım toplantısı Adana Sanayi Odası’nda muhtarların katılımıyla düzenlendi. Kadınların iş dünyasına katılımlarını artırmak ve sanayi kuruluşlarının talep ettiği nitelikli istihdam ihtiyacını karşılamak amacıyla başlatılan proje, geniş bir katılımla tanıtıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Adana Sanayi Odası Genel Sekreteri Veli Oğuz, konuşmasında projenin kadınların sanayi sektöründe daha aktif rol almasını teşvik etmeyi amaçladığını vurguladı. Ayrıca, kadın istihdamını artırmak için çeşitli destekler ve eğitimlerin sunulacağını açıkladı.

Adana Sanayi Odası olarak bugüne kadar birçok çalışmayı hayata geçirdiklerini ifade eden Oğuz, Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kız öğrenci sayısını artırma çalışmaları, CNC ve Gaz Altı Kaynakçılık alanında eğitim alan kadınlar ve çeşitli projelerle sağlanan istihdam örneklerini paylaştı. Oğuz, muhtarların desteğiyle “Sanayide Kadın Eli Projesi”nin tüm mahallelere yayılmasını ve kadın girişimcilerin potansiyelinin maksimize edilmesini hedeflediklerini dile getirdi.

TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Rana Dal ise kadın girişimciliğini daha nitelikli ve nicelikli hale getirme amacı taşıdıklarını belirtti.

Toplantının devamında, Mesleki Eğitim Birim Sorumlusu Çiğdem Yüzgeç tarafından projenin tanıtım sunumu gerçekleştirildi. Yüzgeç, proje kapsamında yapılacak çalışmaları ve hedefleri katılımcılarla paylaştı.

Kaynak: iha