Yunusemre Belediyesi, evlilik hazırlığı yapan çiftlere destek olmak amacıyla gelinlik kiralama hizmeti sunuyor. Bu hizmet kapsamında, belediye vatandaşlarına sadece 1.500 TL karşılığında gelinlik kiralama imkanı tanıyor.

Ağrı’da küçük güreşçinin uyku molası yürekleri ısıttı Ağrı’da küçük güreşçinin uyku molası yürekleri ısıttı

Yunusemre Belediyesi, evlilik bütçelerini düşünen çiftler için ekonomik çözümler sunuyor. Düğün masraflarının önemli bir kalemi olan gelinlik için yapılan bu hizmet, özellikle dar gelirli aileler tarafından ilgi görüyor. 1.500 TL gibi uygun bir fiyatla sunulan gelinlikler, Yunus Emre Millet Çarşısı’ndaki gelinlik kiralama mağazasında yuva kurmak isteyen çiftleri bekliyor. Gelinlik kiralama mağazasını gezen Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban çalışmaya ilişkin bilgi verdi. Başkan Balaban, gelinlik bağışında bulunmak isteyen iyilikseverlere de çağrıda bulundu.

"Evlenmek isteyen çiftlerimizin yanındayız"

Başkan Balaban, bu hizmetin sosyal belediyecilik anlayışlarının bir parçası olduğunu belirterek, "Vatandaşlarımızın mutluluğunu ve huzurunu önemsiyoruz. Yunusemre Belediyesi olarak vatandaşımıza yeni bir hizmet sunuyoruz. Malum ülkemizin ekonomi şartları nedeniyle evlenmek, yuva kurmak çok pahalı. Gelinlik ücretleri aldı başını gitti. Kiralama ücretleri 20 bin TL civarında. Biz de sadece bin 500 TL gibi cüzzi bir fiyata genç çiftlerimize katkı olsun diye gelinlik kiralama hizmeti veriyoruz. Vatandaşlarımızın da yoğun ilgisini görüyoruz. Bu hizmetten faydalanmak isteyen aileler Millet Çarşısı içerisinde bulunan gelinlik kiralama birimize başvurabilirler. Gelinlik kiralama hizmetimiz ile düğün hazırlığı yapan çiftlerimizin yanındayız. Amacımız, onların mutlu günlerine katkı sağlamak ve maddi açıdan rahatlatmak” diye konuştu.

Kaynak: iha